Mentor projektu

Karel Ševčík – Sportovní ředitel projektu – od roku 2019 – doposud

Je bývalým hráčem a reprezentantem v ragby. V zahraničí hrál za klub RC Caen (Francie). V současnosti (2020) je rozvojovým regionálním trenérem ČSRU. Narodil se v roce 1967 ve Valticích, ragby začal hrát v 10 letech, protože jeho otec, byl bývalý reprezentant v atletice a ragby.

V České reprezentaci, působil jako hráč s přestávkami od roku 1990 do 2002.

V letech 1991 a 1992 skončil druhý v anketě Ragbista roku!

Prvním týmem, za který hrál, byl tým RC Vyškov, se kterým získal čtyři mistrovské tituly Mistra republiky, později v roce 1992 přestoupil jako nejdražší český hráč té doby do tehdy beznadějně posledního týmu 1. ligy – Tatry Smíchov. Zde po dvouletém působení jako hrající trenér, společně s Jiřím “ Káďou“ Oličem, dovedl „Tatrovku“ ze dna tabulky k historicky prvnímu titulu Mistra republiky.

Současně však trénoval a vychovával ve Vyškově mladé hráče (kategorie u14 a u16) , které později jako spoluhráč dovedl v roce 2001 až do finále Extraligy.

Na podzim roku 2001 hostoval jako hrající trenér v tehdy malém klubu, Brno Bystrc a během jednoho roku jako hrající trenér vytvořil z tohoto nováčka 1. ligy a podceňovaného klubu ,,štiku“ soutěže, jež skončila na celkovém 6. místě tabulky. Bystrci se také poprvé v historii klubu podařilo porazit v podzimním derby, dosud nikdy neporaženého rivala z Dragonu Brno, který byl tehdejším Mistrem 1. ligy!

Posléze začal trenérsky, ale i hráčsky působit v dalších týmech (Lokomotiva Olomouc, Dragon Brno) a od roku 2003 se po následujících deset let věnoval ragbyovému rozvoji týmu TJ Sokol Mariánské Hory – Ostrava. V roce 2002 založil a od té doby se stále angažuje ve sportovně společenském projektu – Sport bez předsudků, kterým má za cíl přiblížit ragby a jeho hodnoty široké veřejnosti. I díky tomuto programu se podařilo několikanásobně zvednout členskou základnu v celé České republice, neboť snad není ragbyový klub kde by se některý z programů SBP během své působnosti nepředstavil.

Byl průkopníkem ragby v sedmi hráčích a s českým týmem absolvoval jako hráč v roce 1993 historicky první kvalifikaci na Mistrovství světa. V dalších letech se sám ve společnosti svého druha Karla Berounského věnoval jako trenér české sedmičkové reprezentaci a mezi největší úspěchy řadí rok 2003, kdy se tehdejší sedmičkový tým (účastník Mistrovství Evropy ve Španělsku – Mallorca) jen těsně neprobojoval na Mistrovství světa v Hong Kongu.

Sportovní vzdělání

Stáž FIRA – AER – RUGBY EUROPE

2001 – Praha/ Cardif/ Wales/ 2005 – Lyon/ Francie/ 2007 – Laussane/ Švýcarsko/ 2008 – Nová Včelnice/ 2009 – Nová Včelnice/ 2012 – Krakov/ Polsko/ 2013 – Nymburk/ 2014 – Estregom/ Maďarsko/ 2017 – Říčany – 2018 – Mosty/ Ostrava – 2019 – Mosty/ Nymburk

Alexander Krizovský