Nominovali jsme hráče na sraz Regionálního centra mládeže

Česká rugbyová unie, malým a nově vzniklým klubům nijak moc v jejich snažení nepomáhá, nicméně iniciativa programu, RCM, tedy regionální centrum mládeže, které pokračuje druhým rokem je takovou malou pozitivní kapkou.

Hráči z podobných klubů a sdružení, jež představujeme a zastupujeme to mohou ve svém sportovním životě dotáhnout velmi vysoko. Stačí jen zmínit jméno současného kapitána reprezentace Roberta Trefného, který ze Sedlčan, přes společenství PÍST (Písek, Strakonice), České Budějovice, napevno zakotvil v sestavě Mountfieldu Říčany tedy současného Mistra České republiky v ragby o patnácti hráčích, ale i sedmi hráčích.

Loni jsme na podobné srazy nominovali vždy jen pouze hráče, kteří splňují spojení sportovního a společenského aspektu, tedy jsou při treéninku a na hřišti šikovní a také poctivě trénují ve svých domácích klubech, kde to nemají zrovna jednoduché neboť je velmi těžké nacházet motivaci, když je vás na tréninku sedm a to ne proto, že ostatní nepřišli, ale protože vás prostě víc v daném místě není.

V nominaci také chybí tři jména, o kterých pevně doufáme ještě v budoucnu uslyšíme. Ve všech případech jde o velmi nadané hráče, kteří v současnosti nastupují v roji, prvním z nich je Jakub Chvalovský z Rakovníka, který se nyní léčí ze zlomeniny kotníku, ale se svými tělesnými dispozicemi, už byl kontaktován francouzskými kluby, má slušně nakročeno na zahraniční angažmá a možná bude v budoucnu následovat jména jako například Pavel Šťastný, Lukáš Rapant, Ondřej Kutil, kteří v minulosti na pozici hráčů I. řady dokazovali svou vysokou kvalitu. Druhým jmenovaným je Adam Vítek z chrášťanské ragbyové líhně na Iuridice. Adamovi nechybí v současnosti skoro nic, je pracovitý, ale ve hře velmi nápaditý, v kontaktech dostatečně zpevněný, ale s velmi šikovnýma rukama a hlavou. Dalším z hráčů je 201 cm vysoký Jakub Jindra ze stejného klubu, kterému je nyní teprve 15 let, ale už nastupuje na všech pozicích v roji, ale také díky osvíceným trenérům i v útočné řadě a to zejména proto, aby se plně poznaly jeho skryté možnosti.

Všem nominovaným hráčům přejeme hodně sil a štěstí, neboť RCM nabízí velmi zajímavý program a také možnost ukázat své dovednosti a schopnosti reprezentačním trenérům daných věkových kategorií.

Nominováni byli v kategorii U14 – Cabrnoch, Obyt, Krivda, Hájek, Wagner, Němec, Šour – Kralupy/ Jakub Kratochvíl, Novotná – Rakovník/ Punčochář, Poláková, Barták – Rumburk/ Michálek, Berec, Martin Brodský, Hornof – ARC Iuridica Chrášťany/ Švýcarský, Seman – Plzeň/ Sebeš, Jakub Kratochvíl, Toman, Vaněk – České Budějovice/ Kabrhel – Sedlčany

Kategorie U16 – Ludovít Sebeök, David Brodský, Georgii Shernstev, Michal Stonjek, Matouš Babják – ARC Iuridica Chrášťany/ Paučo – Kralupy/ Kanta, Martin Kratochvíl – Rakovník/ Motejzík, Krátký – Plzeň, Ondřej Němec – České Budějovice

Alexander Krizovský