Horká neděle pro naše zástupce

V průběhu teplotně nadprůměrné druhé květnové neděle se do sportovní činnosti, zapojila všechna naše mládežnická seskupení a družiny. Kupodivu úžeh postihl pouze naše dva chlapce ze Tongy, kteří jsou v Evropě na přátelské návštěvě („jednáme o jejich zapojení v příští sezóně“).

Nejmladší kategorie dětí U10 se krásně zapotila společně se svými rodiči a organizátory na domácím turnaji v Plzni, kde bylo tak horko, že i ryby z nedaleké řeky Úslavy volaly ať je někdo chytí a dá do mrazícího boxu alias „frižidéru“. Výsledky u této kategorie nejsou důležité, což všichni víme. Důležité je tyto malá semínka motivovat a postupně sportovně vzdělávat, tak aby z nich jednou vyrostly velké ragbyové plody, kteří se pak promění v opravdové ragbisty a sportovce!

Kategorie U12 vyrazila v počtu tři družstva, pes a kočka do Babic u Prahy, kde pod názvy Sport, Fun a Zábava, předváděla střídavé výkony na hřišti a vysoké mimo něj, což jejich trenérský doprovod přivádělo k jásavým pocitům. Hra v této kategorii by měla především bavit, ovšem hráči by již měli postupně zvládat a zlepšovat se v herních činnostech jako je příjem míče, anticipace hry a vlastní akcelerace pohybů v závislosti na daném prostředí a situaci. U našich zástupců tyto atributy přímo odpovídají názvům jejich družstev.

Starší žáci alias U14 sehráli výborný zápas na půdě Slavie Praha, která dokonale využila domácí prostředí a kolektivní hrou nám ukázala, kdo že je v současnosti onou „trojkou“ této věkové kategorii v naší české kotlině. Agresivní kolektivní obrana, osobní nasazení ve skládkách našich tělesně vyspělejších hráčů (Jakub, Adam, Jonáš a Píťa) se v kombinaci s dobře zvládnutými standardními situacemi ve mlýnech a skvělou taktickou hrou obou spojek udivujících přesně vedenými útočnými kopy do volných prostorů, se prostě ukázala nad naše síly. Ovšem je třeba podotknout, že obě nešlo o jednoznačně vedené utkání o čemž svědčí držení míče ve vlastní režii během čistého času hry (Slavia – 7,5 minuty – 1. poločas/ 6 minut 2. poločas/ AMMOR 6,5 minuty – 1. poločas/ 8,5 minuty – 2 poločas), což za vlastní hrubý čas 2 x 25 minut je obdivuhodné pro oba celky. Pozitivem naší hry bylo spousta přihrávek, získaných metrů, přihrávek za hráčem po kontaktu (offload), více jak 54 skládek a hlavně všech 23 hráčů dostalo na hřišti prostor v rotující sestavě. Sešívaným přejeme hodně štěstí do dalších bojů a ještě jednou děkujeme za zkušenost, kterou nám v neděli uštědřili.

A co nás čeká tento víkend? V sobotu se v Kralupech nad Vltavou, představí kategorie U14 na 0. ročníku mezinárodního turnaje INTERNATIONAL RUGBY FESTIVAL v Kralupech, kde se uskuteční klání vlastních klubů v mini turnaji. Na tento MINI turnaj naváže utkání starších kadetů U16 s „berany“ ze Zlína a pak přijde zlatý hřebík v podobě mezinárodního utkání dospělých mezi AMMOR a „RFC Cucumber“ z britských ostrovů od 17:00 hodin.

Neděle bude také rušná, naše U10 sehrají svůj turnaj v neděli na Spartě, kde na ně navážou i U14 v odvetném utkání s domácí „železnou Spartičkou“ , zde ovšem dostane příležitost náš rezervní tým složený z hráčů z Rumburka, Českých Budějovic, Sedlčan, Kralup a „Jastrebjej Gory“. Kategorie U12 zajíždí na kole do Pardubic a pak přes Mělice (pískové jezero) do Přelouče, kde je čeká opět fůra utkání a také zábavy.

Karel Ševčík – řečený spálený