Velký souboj s mladými medvědy dopadl úspěšně

V neděli 8. května odehrála kategorie hráčů do 14ti let své odložené utkání se stejně starými protivníky z Pragy Praga alias „Medvědům z Vysočan“. Praga patří mezi Top 5 klubů v naší kotlině Českého ragby a všechny její kategorie většinou trénují bývalí reprezentanti, mnohdy se zkušenostmi ze zahraničí. „Pragovka“ prostě nebývá často a lehko k poražení, ty se zde totiž berou vážně, neboť žádný velký klub nerad prohrává, natož s trpaslíkem, jakým jsme my, parta ze sedmi klubů, kde často nemají ani vlastní hřiště a zázemí, třeba v Plzni trénují na louce mezi hasiči a skupinkou cvičící jógu. V Českých Budějovicích pro změnu na školním hřišti, kde musí nejdříve odehnat partu králíků, případně skupinku amatérských fotbalistů. Do Rumburku musíme psát buď německy nebo staročeštinou a pošta tam zajíždí dvakrát týdně. V Chrášťanech ( pár metrů za Prahou), ale zase to tu je jako v Rakousku, krásné šatny, nádherná klubovna, ale zatím si ji nemůžou pěkně „poragbisticku“ vyzdobit a hřiště, hřiště je pěkně do kopce, takže někdy se zdá že hráči co stojí bokem, mají jednu nohu kratší. Snad jen v Kralupech nad Vltavou a v Rakovníku se sportovní areály a zázemí podobají ragbyovému stánku. Málem bych zapomněl na Sedlčany, místní „růže“, trénují v Počepicích společně s fotbalisty, ale i tak jsou zde unikátem, zde je každý ragbista či ragbistka do roka a do dne buď v reprezentaci nebo sportovní kariéru ukončí…. Ale dost nadsázky.

Parta nadšenců, kterou v AMMORU máme, příkladně spolupracuje ve všech kategoriích a tím pádem se dostavují drobné dílčí výsledky a úspěchy. Jedním z nich je, že právě v neděli tato mladá parta „tanečníků“ přepsala dějiny a porazila v napínavém duelu domácí Pragu – 54 ku 12. No a to je milá zpráva, že se po třech letech společné práce se dostaví úspěch. A za ním stojí především ta obrovská soudržnost všech klubových trenérů, nadšení a podpora rodičů a v poslední řadě chuť a nasazení všech hráčů, kterých je v této věkové kategorii přes šedesát! Prostě poděkování patří všem!
Nicméně pro tuto kategorii tato jízda ještě nemusí končit, neboť už v neděli 15. května od 12:00 hodin se náš „Výběr luk a polí“ utká na Slavii s domácí „sešívanou“ partou a půjde o postup mezi 8 nejlepších týmů v republice.

INFORMACE:

Jedna z nejmladších kategorií do 10ti let se v neděli 15. května od 10:00 hodin, představí na turnaji v Plzni, kde jen doufáme nebudou zároveň probíhat závody hasičů nebo psích spřežení a tak bude ostrov s romantickým názvem „Na Božkově“, patřit pouze malým nadšeným ragbistům!

Naopak kadeti neboli hráči do 16ti let sehrají své utkání v sobotu, zatím však nevíme kde, kdy ani proč, ale určitě budou opět srdnatě odolávat svým soupeřům. A na závěr musíme také pozvat zájemce na turnaj zástupců hráčů do 12ti let, jež se také v neděli představí na turnaji v Babicích, což je asi 4 metry za Říčany, jež jsou asi 10 metrů za Prahou směrem na Kolín.

Karel Ševčík – řečený veselý