Máme za sebou ragbyový víkend…

Naše družstva, která nastupují v barvách AMMOR se postavila svým soupeřům během naprosto odlišného počasí. V sobotu bylo v Kralupech nad Vltavou, krásně slunečno a zde se od 12:30 hodin představily týmy U14 a U16. Nejdříve se utkali naši hráči do 14let, kteří se střetli se silným soupeřem z Brna Bystrce, jež si říká „oranjés“. Soupeř to byl velmi těžký a ačkoliv jsme se snažili, co to šlo, byli chlapci z Brna, lepší. Sice jsme měli k dispozici 17 trestných kopů převážně za soupeřovo špatné čištění míče v rucku, udělali jsme pouze 5 předhozů a oproti 11 soupeře! Nicméně se na našem výkonu projevila nezkušenost, soupeř měl více zkušených a šikovných hráčů, kteří výborně bránili a posléze využívali chyby našich jednotlivců v obraně. Brněnští vyspělí hráči jednoduše přecházeli přes naše bránící hráče a velmi jednoduše skórovali. Utkání nám ovšem naplno ukázalo jaké je nasazení všech 22 hráčů, kteří nastoupili do samotného utkání. Soupeře z Brna musíme pochválit za předvedený výkon a popřát jim hodně štěstí do dalších části sezóny.

Posléze nastoupil náš tým do 16ti let, který se snažil a více jak 15 minut byl důstojným soupeřem, ovšem pak „Oranjes“ začal míč rozhazovat do volného prostoru mezi své šikovné útočníky, kteří postupně navyšovali skóre. Náš tým doplácí také na velmi širokou marodku a složení, ovšem zaslouží si i pochvalu neboť se neustále snaží za všech okolností zaútočit a nevzdává se. „Oranžoví“ ovšem trestal naše chyby kdykoliv jsme přišli o míč. Soupeři gratulujeme za parádní zkušenost.

V neděli se úplně změnilo počasí, místo slunce se objevil studený a neustálý déšť, který jen zvyšoval svoji intenzitu. Ragbyové počasí vždy ukazuje jak na tom jednotliví hráči jsou. Kategorie do 12ti let se postupně představila ve třech družstvech na turnaji, který pořádal tentokráte Rakovník. Všichni účastníci si zaslouží pochvalu za nasazení a předvedené výkony. Za velkou zmínku také patří nasazení rodičů, kteří celou akci organizovali, déšť, nedéšť!

Karel Ševčík, řečený spálený…