Druhý víkend, aprílové počasí, Tour Ostrava a PYRF…

Druhý dubnový víkend byl velmi bohatý na ragbyové akce různého stylu, nejmladší hráči kategorie U12 se účastnili mezinárodních turnajů Prague Youth Rugby Festival, zkráceně PYRF v Praze Petrovicích, kde se jim vedlo se střídavými úspěchy, které ovšem zavinil nízký počet hráčů, způsobený velkou marodkou.

Kategorie do 14ti let (U14) podnikla dobrodružné turné do neprobádané oblasti, kde dvě třetiny hráčů nikdy nebyly, tedy do Ostravy, tedy do hlavního města IT, které jsme tak pokřtili potom co se celé družstvo, včetně řidiče MHD, náhodných cestujících, kokršpaněla bez náhubku a osmi maminek s kočárky, zapojilo do soutěže pro mimoostravské cestující pod názvem: „zakupte si společnou jízdenku pro více jak 2 osoby“ do jízdních prostředků MHD Ostrava. Hra to byla zábavná, ovšem je nutno zmínit, že vyhrát se nikomu nepodařilo, pouze jsme rozklíčovali, že na jednu platební kartu, můžete nakoupit 4 vstupenky pro děti od 6ti do 14ti let a 4 pejsky, pak už máte smůlu a můžete jen měnit platební karty. Nás bylo celkem 32 a dalo nám to dost práce, navíc když k tomu připočítáte, že vám onen zázračný přístroj nabídne několikrát po sobě otázku: „Nyní zmáčkněte, zda chcete postupovat dál“ a nabídne odpovědi Ano a Ne. Když popáté zmáčknete Ano, což bývá logické, vzpomenete si, že jste na poli kraje „razoviteho“ a zkusíte jen tak náhodou zmáčknout NE, a to je samozřejmě správně….Tato hra nás a všechny zapojené dost obohatila. Tour také proběhla hladce asi ve stylu: Odjezd/ píp, cesta/ píp, osobní přístup Národního přepravce, milion pochval/ MHD Ostrava a jízdenky/ píp, společný trénink a program s hráči domácích/ Super, následné grilování/ šťavnaté a mňam, výlet do okolí/ juppí/, trenérská vycházka/ žijeme len raz……, Nocleh v tělocvičně klubu/ studený avšak veselý, Nedělní dvojutkání/ Parádní – 35 : 15 a pak 25 : 25/ všech 24 zdravých hráčů si zahrálo na postech, které si sami vybrali a domluvili s kapitánem, cesta domů/ poklidná a pouze s drobným zpožděním, ohlasy/ bouřlivé a potěšující…. tak asi tak, koukněte na fotografie.

Starší kategorii do 16 let se sportovně nevedlo, neboť se potýká s velkou marodkou a její hlavní cíl je sbírání zkušeností a tak v domácím sobotním utkání podlehla Spartě Praha.

Výběr mužů, sehrál další ze svých soutěžních utkání galaktické 1. ligy v Praze Petrovicích a přes urputnou snahu odešel z utkání poražen.

Víkend přinesl také jednu zajímavost a to, že po zahraničním covidu, který nás zlobil, tento víkend všechny kategorie pokosila tradiční a naše domácí chřipka, která zabránila až 20 hráčům se zapojit do svých sportovních akcí….

Tož tak, asi takový byl víkend….

Karel Ševčík, řečený „ostravský“