Jarní, první dubnový víkend AMMORU…

První dubnový víkend připomínal spíše období okolo sklonku roku, rtuť na teploměrech nepřelezla přes číslovku 3, vítr foukal jak o závod, sem tam sněhová vločka a sluníčko marně zápasilo s oblaky. Ovšem všechny mládežnické týmy našich barev se počasí nezalekly a pustily se do boje s podmínkami a soupeři, kteří se jim postavili. V sobotu se hráči do 16.let/ U16 v Rakovníku od 13:00 postavili silnému týmu Petrovic a „náš výběr z hroznů“ nakonec uhrál sympatickou porážku 29 : 79. Všem hráčům tohoto týmu, který propojuje hráče co už se holí a ty, kteří na své první vousky teprve čekají, patří poděkování za nasazení a vůli, kterou předvedli.

BREAK NEWS – Naši dva zástupci „Bohouš a Richard“ do 19ti let byli k vidění i v nejvyšší juniorské lize, kde za tým Říčan nastupují odchovanci Sedlčanských a našich barev. Tým ze Středočeského kraje porazil v ostré bitvě jednoho z favoritů celé soutěže tým Tatry Smíchov, který zastupuje městskou část Prahy 5.

Své první turnaje odehrály i mládežnické kategorie do 8mi, 10ti a také 12ti let. Tato posledně jmenovaná kategorie sehrála svůj první turnaj na netradičním prostředí a to přímo v místě památné bitvy o Bílou horu, tedy spíše na fotbalovém hřišti, které tam v průběhu let vyrostlo a kde hlavním organizátorem byl domácí agilní tým Olympu. U12 do hry poslala celkem 2 týmy, které pod názvy „Saturn + Pluto a souhvězdí Capricorn“ sehrály několik vyrovnaných utkání se svými soupeři z ragbyové galaxie. Tento výběr také čeká v červnu výjezd na legendarní světově uznávaný turnaj do francouzského Angouleme, kde mimo jiné třeba začal svoji reprezentační a úspěšnou kariéru Antoine Dupont (současný nejlepší ragbyový hráč světa). Hráči se tomto turnaji mohou těšit na soupeře z Toulouse, Metro a Racingu Paris, Toulonu a jiných ragbyových „bašt“.

Kategorie do 14ti let/ U14 se v neděli představila početné divácké obci 48 mužů/ 23 žen a dívek/ 8 babiček/ 9 dědečků a 3 pejsci + morče, když jim soupeřem bylo družstvo z tzv. TOP 5, družstvo Sparty Praha. A v Rakovníku se toto mládežnické ragby muselo líbit, hra nabídla spoustu pohledných akcí, spoustu tvrdých střetů, rychlé úniky a velmi bojovný výkon obou družstev. Domácí se nedali a dlouho drželi naději na celkové vítězství, když ještě v 45 minutě byl stav 14 ku 12 pro „barevné“, ale v tahanici kdo položí svou třetí pětku byli úspěšnější hosté, kteří potrestali zaváhání domácích v jejich obranné zóně a skórovali. Do hry potom zasáhli všichni hráči „střídačky“, kteří se snažili skóre ještě korigovat, ale bez úspěchu.

Co nás čeká?

U14 zajíždí na zahraniční turné do Ostravy a na Moravu a Slezska, kde se hráči musí připravit na jiný dialekt než na jaký jsou zvyklí. Cestují vlakem a vedení družstva má jedinou obavu z toho, že tým zapomene vystoupit a přejede až do polského Krakova. Všechny mládežnické kategorie sehrají mezinárodní turnaj PYRF – Prague Youth Rugby Festival, kde se určitě budou rvát o co nejlepší výsledek. Trenéři týmů také vyhlásili týmové soutěže o to, kdo z nich zkonzumuje více párků v rohlíku.

U16 sehraje další utkání v Kralupech proti týmu Sparty Praha, což bude velká a těžká prověrka jejich sil. Nicméně očekáváme bojovný výkon, hlasitý zpěv a kolektivní pojetí hry.

Muži sehrají další utkání „Galaktické 1. ligy“ na předměstí hlavního města v malebném údolí panelového sídliště v Petrovicích. Můžeme opět očekávat z naší strany bojovný a zlepšující se, výkon.

Karel Ševčík, řečený krutý