Zahájili jsme soutěže…

V neděli 27. března odstartovaly za slunečného počasí soutěže mládeže a druhým kolem pokračovala soutěž mužů. AMMOR U14 se představila v Přelouči proti společenství Přeloučských Bizonů a Babických buldoků. Tento tým, již při samotném nástupu hráčů k utkání, vzbuzoval respekt neboť hráči jsou velice urostlí, někteří měli plnovous a pod dresem se jim rýsoval mohutný svalový korpus. Aspoň takto to viděli naši hráči na začátku utkání.

Nicméně, celá patnáctka hráčů se do soupeře zakousla a postupnými akcemi do volných prostorů podporované s následnými průniky, dosahovala jednoho položení za druhým. Do druhé půle se tedy mohli do hry zapojit všichni hráči lavičky, kteří ovšem neubrali na tempu a domácímu týmu přitěžovali položením dalších pětek.

Je zajímavé sledovat jak samotní hráči vidí své soupeře před, během a po utkání. Pro nás trenéry, je to návod k tomu, abychom své hráče připravovali nejenom po sportovní stránce, ale také po té mentální, neboť po utkání se již domácí tým najednou nejevil jako „vousatý, osvalený a vysoký jako hradní věž, ale jako normální, běžný tým s podobně výškově a váhově vyrovnanými kluky. Až tedy pro našeho Jonáše, kterému se opravdu nemůže nikdo měřit a a ani váhově poměřovat.

Samotné utkání jsme dovedli do vítězného konce v poměru 65 ku 7 a již tuto neděli nás čeká v Rakovníku od 13:00 hodin další ze soupeřů z kategorie „OBROVITÝCH“ a to družstvo Sparty Praha! Sraz na utkání a předchozí trénink bude v 10:00 hodin v Rakovníku.

Nominaci provede trenér Bambyk řečený krutý“ dnes, tedy v pondělí 28. března.

Nedělní pohodu zažili i naši muži, kteří se od 15:00 hodin utkali v Kralupech s týmem Tatra/ Pragy, které skončilo vítězstvím hostů. Naše společenství vstupuje do své druhé sezóny v elitní Galaktické 1. Lize, pod pracovním názvem „METEOR“ a jeho cílem je sehrát co nejvíce utkání a získat co nejvíce zkušeností a postupně připravovat mladé hráče na příchod nových hvězd a to s cílem se co nejdříve přejmenovat na tým „JUPITER“ případně „LUNA“ (tedy stále svítí a je hlavním kosmickým prvkem na naší ragbyové oběžné dráze).

Karel Ševčík