Soutěže a akce, kterých se na jaře zúčastníme!

Jak je již u nás v naší české kotlině zvykem, předem ohlášený, na ragbyovou čest potvrzený kalendář akcí pro děti, mládež a se 110% jistotou i pro muže, se vždy změní necelých 14 až 5 dní před samotným zahájením eufemisticky pojmenovaných soutěží (Extraliga a 1. liga a pak už nic).

Nicméně stále platí, že kdo je připraven, není překvapen.

Bohužel si činovníci, jež mají onu tvorbu kalendáře na starosti, neuvědomují, že takto působí velké trable zejména samotným hráčům a jejich rodičům. Na jejich omluvu podotýkám, že se až do poslední chvíle snaží najít konečný počet týmů a samotný systém dané soutěže. Nám by ovšem stačilo vědět, například, že v té a té soutěži se začíná první víkend v dubnu, končí druhý víkend v červnu, turnaj o Mistra republiky proběhne třetí víkend v červnu na Moravě či v Čechách, volno je ten a ten víkend a každý tým odehraje 6 až 8 utkání, basta….a takto to platilo třeba po celých 5 let.

Samotní trenéři všech kategorií jsou i díky tomuto systému poněkud náchylnější k psychickým poruchám a u ragby pak více jak 24 měsíců vydrží jen opravdu silní jedinci. Někdy naši unii podezřívám, že to takto dělá schválně, aby vlastně oddělila zrno od plev. A to nemluvím o rodičích hráčů, kteří na všechny zápasy musí své ratolesti dovážet v našem případě (AMMOR) na 75% vždy až do hlavního města, neboť v okolí námi zastupovaných měst se poštěstí sehrát turnaj či utkání asi tak často jako padá meteorit.

Voila, jak by řekl klasik, kalendář je venku, ať žije!

Zde ho naleznete jako kopii, většina z vás ho dostane standardní přílohou emailem. Kdo bude chtít, můžeme některé otázky společně probrat na AMMOR Rozvojovém kempu v Rakovníku příští sobotu. Tak, zvolejme hurrá a juppí, ragbyová sezóna opět startuje….

AMMOR všechny barvy má…

PS: stále je několik málo volných míst na letní MINI a ELITE RUGBY CAMP v Olomouci a berte náš příspěvek s nadhledem….

Karel Ševčík – sportovní ředitel, buditel, narušitel….