Naše druhá letošní akce se nesla v pohodovém duchu.

V sobotu 22. ledna se v Plzni, tentokráte konal Rozvojový kemp pro věkové kategorie hráčů a hráček do 14ti a 16ti let. Současně s naším, již v listopadu deklarovaným termínem, probíhala v Praze další z akcí Regionálního centra mládeže – Čechy pro stejné kategorie hráčů. Vyřešili jsme to „šalamounsky“, U14 měla sraz v Plzni, neboť první tři naše AMMOR kempy rozhodnou o konečné nominaci 30ti hráčů, kteří budou nominováni do základního složení týmu, který bude hrát soutěžní utkání v jarní období (nyní ještě neznáme rozlosování, ale držíme se hesla: Očekávej nejhorší, doufej v nejlepší) v Ragby X. Za kategorii U16 jsme do Prahy na Olymp, nominovali celkem 9 hráčů, a to zejména proto, že na ně svazoví trenéři na podzim zapomněli a tak nyní nechceme být svědkem podobné demotivace, která podobné situace provází, navíc když víme, jak věková kategorie okolo 15ti let je na podobné věci citlivá.

Ti co přijeli ráno do Plzně od Prahy, tak využili službu sněžného pluhu, který čistil dálnici u Rokycan a tudíž do Plzně, dorazili v pořádku. V Plzni nás naopak přivítalo jaro, posuďte sami: teplota 3 stupně celsia, modrá obloha a slunce, rosný bod v normálu, vlhkost tak akorát, vítr „zero“. Jen ten počet hráčů nám poněkud neseděl, neboť součet soupisek obou družin se blíží k číslu 80! A na hřišti si přihrávalo a vesele pobíhalo maximálně 25 ragbistů a jedna ragbistka, co navíc skvěle hraje fotbal a lanaří ji Sparta Praha, což ovšem nevadilo, neboť přijeli zejména ti, kteří mají opravdový zájem. Omluveno bylo 6 nemocných a 3 hráči v covidové karanténě, takže jsme vlastně měli docela slušný počet.

Samotné sportovní bloky RZK byly rozděleny do tří částí o 40ti minutách čistého času. V prvním bloku jsme se podívali na základní ragbyové dovednosti a samostatné řešení nalezených a hráči pojmenovaných nedostatků. Druhý blok se stejně jako minulý víkend zaměřil na tzv. ABC neboli hezky česky řečeno „na kličku“ útočícího hráče, ale také na nastavení správného ramene hráče který je v obraně. Třetí blok se podobal prvnímu, jen s tím rozdílem, že hráči si sami určovali spoustu zadání, jež následně plnili a hlavně vyhodnocovali, zda jim vlastně přinesly výhodu či nikoli.

Co vám mám povídat, kdyby nezapadlo slunce, tak jsme tam doposud.

Milé to bylo a díky všem skvělým rodičům, za to že dovezli samé pozitivně nadané sportovce a žádné slečinky. Trenérům (Plzeň, Kralupy p/V, Rakovník, České Budějovice, Iuridica), kteří se o tyto kategorie ve svých „klubíčkách“ starají skláním velkou poklonu, neboť mají na svých trénincích sice malé počty hráčů, ale zato ty co jsem měl možnost vidět, tak o těch ještě uslyšíme! Dvakrát super patří také „jihočechům“, kteří přivezli nové tváře, všechny velmi nadané, sportu a ragby, chtivé.

No, už se těším na sobotu 5. února do Prahy, myslím, že to bude opět fajn den!

Váš Karel Ševčík