První Rozvojový kemp tohoto roku, proběhl v Plzni

V sobotu 8. ledna se za krásného počasí uskutečnil další Rozvojový kemp, který byl tentokráte určen hráčům a trenérům kategorie do 10ti a 12ti let.

Chvilku to vypadalo, že tentokráte trenéři a rodiče zvítězí na celkový počet nad hráči, ale těsně před desátou hodinou přijela naplněná dodávka z Českých Budějovic a přiklusali mladí hráči z domácího „štěkajícího“ klubu a mohli jsme začít.

Téma RZK se vrátilo na úplný začátek, tedy ke zpracování míče, jeho následnému předání a překonání soupeře za použití ABC či česky lépe znějící kličky. Celé téma je také vždy obohaceno i o obrannou část, kdy hráči jež byli v pozici bránícího hráče mohli použít pouze jen jedno rameno, posléze celou paži, což do budoucna u hráčů evokuje automaticky správné přiblížení a polohu těla. U této věkové kategorie je strašně důležité dbát na tyto prvky a jejich správné provedení včetně samotného detailu, aktivního postavení nohou a celého těla v pozici „naštvané opice“!

Trenéři měli ke všemu okamžité vysvětlení a názorné ukázky či postupy jak pracovat a také proč jsou tyto prvky tak důležité. Hráči byli celou dobu velmi komunikativní a veselí. To je vždy dobrým vysvědčením pro trenéry, že je téma a samotná provedení zaujala a baví, což následně předvedli v poslední částí kempu, kdy se přešlo k modelované hře jednotlivých věkových skupin, kde bylo hlavním cílem okamžitě použít v praxi prvky, které před tím zkoušeli v přípravných cvičeních.

Super to bylo a já děkuji všem trenérům a rodičům z Českých Budějovic, Kralup nad Vltavou, Rakovníka, Sedlčan a Plzně.

Karel Ševčík