Ragbyový rok 2022 jsme zahájili v Praze na Olympu

Hned první lednovou sobotu jsme se zúčastnili školení trenérů v rámci Regionálního centra mládeže ČSRU pro kategorii U14, které probíhalo v klubovně pražské Ragbyové akademie Olymp alias „dřeváku“ a na hřišti Národního stadionu v Praze na Markétě. Ačkoliv mrzlo až praštělo tak se trenéři i hráči činili a ve svých tematicky pojatých blocích se snažili naučit co nejvíce. Téma Využití počítačových her tedy „Gamelingu“ v ragby, si tentokráte připravil naturalizovaný skot žijící v Ostravě, Rob Vann, jež nyní trénuje dospělé „sokolíky“ z Mariánských Hor, což zasvěcení ví, je jedna z městských částí Ostravy.

Téma to bylo velmi zajímavé neboť plně akcentuje na současnou situaci kdy se do naší společenské výchovy již plně etablovaly počítačové hry, kterým propadá stále více a více mladších, ale i starších dětí. Koncept, který nám byl představen tedy jak na tuto situaci zareagovat vyvinula anglická fotbalová federace, ke které se velmi záhy přidala i ta co máme raději, tedy ragbyová. A dle mého názoru se může velmi rychle stát novou vlnou v tréninkovém procesu. Otázkou bude nakolik bude úspěšná, ale to se dozvíme až když to vyzkoušíme a posléze porovnáme své výsledky s vyspělým ragbyovým světem.

Jako vydatný předkrm to bylo skvělá sobota, pořadatelům patří velký dík za organizaci a celkový projev, ale my už se těšíme na hlavní chod v podobě našich Rozvojových kempů, které startují již tuto sobotu pro nejmenší kategorie U10 a U12 v Plzni, kde na ně v sobotu 22. ledna. naváží U14 a U16+. A jelikož se nám na Národním stadionu v Praze líbilo, tak o sobotách 5. února a 5. března zde budeme mít pro změnu kemp my, tedy celý AMMOR. O vlastní rozvoj se musíme zasloužit sami, neboť ony dvě návštěvy proškoleného trenéra unie v průběhu tří let, na našich akcích by nás kupředu mnoho neposunuly.

Karel Bambik