Vánoční turnaj zrušen a termíny akcí pro 2022!

Chtěli jsme letos založit tradici v podobě přátelského setkání hráčů, trenérů a rodičů všech věkových kategorií, se kterými v rámci AMMORU pracujeme. Nicméně, covid ještě nezmizel a ačkoliv jsme po malých peripetiích zajistili hřiště s plastickým trávníkem v Praze, tak včera dorazila zpráva, že musíme dodržet počet maximálního obsazení 100 osob a do areálu může vstoupit pouze očkovaná osoba a navíc ještě s PCR testem, starším méně jak 48 hodin, což by za stávající situace, kdy by se do Prahy třeba chystali zástupci ze vzdálenějších končin, mám na mysli zástupce z Rumburku a Českých Budějovic, tak by to bylo poněkud nepříjemné se třeba na hřiště prostě nevejít ačkoliv jste před tím všichni absolvovali proceduru testování, jež nám všem bere čas a peníze.

Takže jsme se rozhodli, že si Vánoční turnaj uděláme třeba až nás pustí na sportoviště za příjemnějších podmínek, třeba na některé akci v příštím roce.

Co vás čeká v roce 2022

Níže nyní jemně nastíním co vás příští rok čeká a nemine. V lednu proběhnou dva Rozvojové kempy, oba v Plzni. Na obou budou akcích dojde k selekci hráčů kategorie U12 a u14, kteří budou později nastupovat do celostátních turnajů a soutěží družstev AMMOR SPORT 1 a 2.

Kategorie hráčů do 12ti let/ U12

Je složena z celkem 57 mladých sportovců. Do obou prioritních družstev AMMOR SPORT 1 a 2, bude vybráno 24 hráčů (12 + 12 hráčů) a to zejména na základě jejich účasti na Rozvojových kempech 2021 a po nominaci hlavního trenéra této kategorie, kterým je „Doktor“ Michal Kratochvíl z Rakovníka. Hráči, kteří se do vybrané čtyřiadvacítky nevejdou budou nastupovat buď ve společném týmu AMMOR Nadšení případně za vlastní klubové barvy. Systém soutěží v této kategorii je turnajový. Předem jsou vypsány turnaje pro až 3 výkonnostní úrovně (A, B, C) a probíhá převážně v Praze.

Kategorie do 14ti let, tedy U14

Kategorie disponuje celkem 47 hráči + zatím nedefinovaným počtem z Rumburku. Tým AMMOR SPORT U14 bude složen z 30 nominovaných hráčů na základě jejich účasti na Rozvojových kempech roku 2021 a po nominaci na prvním kempu , jež proběhne v lednu v Plzni. Zbylí hráči, nemusí zoufat, budou nasazeni do rozvojové soutěže buď pod hlavičkou výběru AMMOR Nadšení U14 nebo se mohou účastnit turnajů v X Ragby a soutěží v Ragby 7 za vlastní klubové barvy. Tým sportovně vede Karel Ševčík alias „Bambyk“, který je zodpovědný za celkový sportovní rozvoj všech mládežnických kategorií a metodiku.

Kadeti alias kategorie do 16ti let/ U16

Dnes disponujeme celkem 28 hráči. Tým se na jaře se pod vedením Čestmíra Motejzíka, zapojí do celostátní soutěže, která bude pro tuto kategorii vypsána.

Kategorie do 10ti let/ U10

Je naší přípravkou, zde zatím děti a rodiče připravujeme na pozdější období, nicméně účast na společných Rozvojových kempech je pro ně cennou zkušeností.

Předpokládaný kalendář akcí pro rok 2022

Leden

Sobota 8. 1. – Akce ČSRU pro vybrané hráče kategorie U14 – Národní ragbyový stadion Praha – Na Markétě/ Olymp

Sobota 15. 1. – Rozvojový nominační kemp pro kategorie U10/ U12 – Plzeň

Sobota 22. 1. – Rozvojový nominační kemp kategorii U14 a U16+ – Plzeň

Únor

Sobota 5. 2. – Rozvojový kemp U10/ U12/ U14/ U16+ – Národní ragbyový stadion Praha – Na Markétě/ Olymp

Březen

Sobota 5. 3. – Rozvojový kemp U10/ U12/ U14/ U16+ – Národní ragbyový stadion Praha – Na Markétě/ Olymp

Další akce budou zveřejněny jakmile dostaneme systém soutěží České rugbyové unie, zatím vám všem přeji krásné Vánoční svátky a vše nejlepší do nového roku 2022. A pamatujte, ragbista nesmí být padavka!

Karel Ševčík