Muži AMMORU se připravují na severní TOUR

Teplota okolo 0 stupňů celsia, sněží a fouká severní studený vítr, ale na plzeňské hřiště v Božkově se sjíždějí dospělí hráči AMMORU (Plzeň, Rakovník a Kralupy nad Vltavou) na svůj pravidelný trénink. Domácí zástupci z Plzně, jsou již netrpěliví a jsou na místě první, chvíli nato se u 1. ZŠ Brojova, kde tréninky plzeňských, ale i „amorovských“ hráčů probíhají se objeví dvě plně naložená auta z s hráči Rakovníku. Kde jsou Kralupy, kde jsou Kralupy? Volá francouzskou češtinou Marcel, jinak student práv a pedagogiky z daleké Provence, jež je zde na výměnném Erasmus pobytu. Už jedou, odpoví duše týmu Míla, ale vsadím se, že zde budou dřív než Čestmír, ten přijde vždycky poslední, ale bude mít zaručeně nejveselejší omluvu na světě.

Stále hustě sněží, ale trénink se pod vedením Karla Bambyka Ševčíka, rychle rozbíhá, cílem je aby byli hráči vždy 60 minut v aktivním pohybu a zároveň byl pestrý a všichni pochopili o co jde, aby následně mohli nově nabyté znalosti předvést v nejbližším utkání. Společenství AMMORU se totiž letos na podzim zapojilo so soutěže ČSRU a v regionální soutěži Čech skončili na 5. místě a následné celostátní druhé lize obsadili celkové 7. místo, což je pro všechny velkou vzpruhou do nastávajících soutěží, které je nyní čekají.

Tým AMMORU se na jaře nejdříve zúčastní švédsko-norské ESKIMO SNOW TOUR, která proběhne každý čtvrtek ve venkovním prostředí na některém z hřišť s plastickým trávníkem, který umožňuje se i v tomto milém „slunečném“ čase, připravovat a trénovat.

Posléze se zapojí do soutěže ČSRU, jejichž podobu zatím můžeme jenom odhadovat, nicméně když očekáváte nejhorší, nemůžete být překvapeni čímkoliv, třeba spojenou česko/slovensko/ maďarsko/ litevskou ligou.

Celý tým se však těší a má důvod, do přípravy se již zapojili první vlastní mladí hráči z projektu AMMOR a také dva hráči z Tongy, dva Fidžané a jeden australan, o které se stará nový partner projektu, tedy společnost Stock (podmínkou je barva hráčů, jež musí připomínat oblíbený celosvětově známý likér). 🙂

Karel Bambyk Ševčík