Mládežníci hrají ragby i v listopadu!

O víkendu pokračovala Regionální soutěž českého ragby XV, kategorií do 14ti a 16ti let.

V sobotu 13. listopadu se okolo 10:00 hodiny sešlo ve sportovním areálu ARC Iuridica Chrášťany na 24 hráčů kategorie do 14ti let, kteří následně sehráli své odložené utkání proti družstvu Slavie Praha. Ačkoliv se sešívaný soupeř snažil seč mohl, skóre v náš prospěch rychle narůstalo a to zejména díky velmi kvalitně zvládnutému udržení míče ve hře buď v offloadu či rucku. Když k tomu připočteme rychlostní obrození naší kapitánky Emy, jejíž výpady z pozice centra byly pro soupeře smrtící, tak nám vyjde, že všech 78 diváků na tribunách v Chrášťanech vidělo rychlou hru našeho „pazlikatého“ výběru. Do hry zasahovali všichni hráči a to po 180 vteřinových intervalech čistého času hry, který je pro mne indikací, jak je úspěšná naše herní strategie. Pro informaci a doplnění, první poločas měl čistý čas 13:44 a druhý 9:56 minut. Celkem bylo nařízeno 25 mlýnů (17/ 8), 3 auty a 17 trestných kopů. Jedinou kaňkou na sobotním utkání byla neomluvená účast několika nominovaných hráčů (pro informaci: do dvou týmů bylo nominováno celkem 30 hráčů).

Děkujeme soupeři, se kterým jsme si velmi rychle domluvili zimní ragbyové seance a spolupráci a hlavně opět ragbyovému klubu ARC Iuridica Chrášťany za možnost sehrát utkání pár metrů za Prahou.

Kadeti se sešli v neděli okolo poledne na pražském Olympu (Praha 6) a pohled na sestavu doposud jinak velmi konzistentního týmu byl velmi tristní. Spousta hráčů, kteří využívají naší AMMOR podpory se na utkání nedostavili bez omluvy, což se velmi podepsalo na konečném výsledku s domácím Olympem, který sehrál doma své historicky první utkání této kategorie v tomto ročníku soutěže, doposud totiž vše sehrál pouze na hřištích soupeře. Síla obou družstev měla být dost podobná, neboť indikátorem sportovní výkonnosti byla oboustranně skvělá představení proti Tatře Smíchov, jež letos nemá konkurenci. Nicméně Olymp, který je taktéž pro soutěžní utkání v ragby o patnácti hráčích složen ze tří klubů (Úžice u Kralup nad Vltavou, Jablonec nad Nisou a Olymp Praha) od začátku přehrával našich patnáct statečných z nichž celkem 6 hráčů sehrálo své první utkání v této kategorii (5 hráčů kategorie do 14ti let a jeden nováček). Olymp plně využil předností svých dominantních hráčů a naši nervozitu, pramenící z nedostatku sebevědomí a tak bylo brzy o výsledku rozhodnuto.

Do druhého poločasu však tým nastoupil s několika taktickými radami, které daní hráči pečlivě udržovali a světe div se, najednou jsme měli herně navrch jak ve hře v zavřeném úzkém prostoru, tak i v tom otevřeném. Je nutno ovšem zmínit, že domácí oba 410 cm, vysocí trenéři a bývalí reprezentanti Macháček/ Šrajer, nechali postupně odpočívat své dva rozdílové hráče a tak druhý poločas mohl skončit na položení 3 ku 4 z pohledu hostujícího týmu.

Mužem utkání byl vyhlášen teprve Adam Vítek, jež na svůj věk předvedl mimořádný výkon zejména v obraně a zastavování soupeře aktivními skládkami. Je také potěšitelné, že na počty technických chyb tedy „předhozů“ jsme zvítězili 9 ku 16. Soupeři lze jen poděkovat za předvedenou hru a poblahopřát k vítězství. Již nyní se však těšíme na odvetu.