Mládežnické kategorie a muži AMMORU, bilancují uplynulý víkend 18 – 19. září.

V sobotu 18. září se na domácím hřišti v Rakovníku představila kategorie hráčů U16. Soupeřem, jim byl zdatný tým „Spojenectví Přelouč/ Babice“. Utkání bylo ovlivněno menším počtem hráčů na straně soupeře, takže došlo ke klasickému ragbyovému avšak málokde vídanému sportovnímu jevu, kdy domácí tým zapůjčil své hráče soupeři, aby se mohl hrát rovnocenné utkání. Naši hráči, se po celé utkání prezentovali prvky, na kterých již delší dobu v rámci jednotné metodiky pracujeme, tedy využíváním volných prostorů a agresivním postupem vpřed v místě, kde je soupeřova obrana nejslabší. Výkon všech zúčastněných nás velmi potěšil, vítězství potěšilo hráče, nás ve vedení však spíše zavazuje do budoucích let. Nicméně, někteří naši „plejeři“ by mohli v budoucnu nastupovat v některém Extraligovém týmu a osobně si myslím, že o ně brzy, bude pěkná mela.

„Ammor Army“, jak nazýváme družstvo hráčů do 14-ti let (U14) se sešlo v neděli 19. září, na Tatře Smíchov, kde od 16:00 hodin, sehrálo své utkání proti rezervě domácích „Sarančat“. Do hry se zapojilo celkem 38 hráčů, což se sice projevuje na kolísavosti samotné hry, ale samotní hráči prostě musí hrát a tak si obě skupiny rovnoměrně rozdělili svůj hrací čas. Výsledkem byl srdnatý výkon, kde se ovšem u některých projevuje celková neznalost prostředí a rolí každého hráče neb pro některé šlo o jejich první/ druhé utkání v této věkové kategorii. Velmi si však ceníme že jsme po kolektivním výkonu položili celkem 5 „pětek“.

Společenství mužů „RAPLKRA“, sehrálo v neděli 19. září v odpoledních hodinách v Rakovníku své v pořadí, již třetí utkání v 1. lize a to rovnou proti mezinárodnímu týmu RK Petrovice, jež se opírá o několik zahraničních poloprofesionálů (SAE, Australia). Náš tým se před každým zápasem potýká s faktem, že musí nechat na lavičce více jak 10 vlastních hráčů. Ano, taková je chuť, hrát ragby za tento celek. Soupeř ze „Zeleného údolí“ zejména v prvním poločase ukazoval, proč letos bude , společně se „Společenstvím Říčany/ Iuridica“, usilovat o postup do nejvyšší soutěže a předváděl krásné ragby. Naši hráči však dominovali v druhém poločase, kdy si spousta nováčků, dodala tolik potřebnou herní sebejistotu a následně jsme zatížili konto soupeře čtyřmi položeními a příjemně zkorigovali výslednou prohru. U tohoto týmu je však nutno podzvednout jeho ducha, což je onen základní kámen k budoucím úspěchům.

KS