Druhý „pocovidový“ rozvojový kemp!

V sobotu a v neděli 29 a 30. května proběhl v Kralupech nad Vltavou další ze série sportovních kempů pro mladé hráče a hráčky a jejich trenéry a rodiče.

Oba víkendové dny proběhly v poměrně chladném počasí občas za přispění mírného deštíku. Časový program pro oba dny byl následující. Od 10:30 do 12:00 proběhla první tréninková jednotka, následovala pauza na doplnění sil a od 12:30 do 14:00 proběhla druhá tréninková část. Následovalo sportovní poměření v předem určených skupinách po dobu 3 x 10 minut hracího času. Sobotní program byl doplněn o tréninkovou 120 minut trvající tréninkovou jednotku pro kategorii dospělých, jež byla zakončena utkáním na 2 x 20 minut. Oba dva dny se o děti starali naši mladí reprezentanti, kteří doslova svým přístupem k hráčům a prezentované látce, nadchli. Všichni tito mladí hráči a současní reprezentanti a kmenoví hráči vrcholového centra sedmičkového ragby Dukla, mají za sebou letní kempy Ragbyové akademie Yvese Perrota, kde je vidět, že zde myslí nejenom na rozvoj hráčů ve sportovní oblasti, ale také na společenskou a komunitní stránku ragby. velké poděkování patří: Adam Elis – Tatra Smíchov, Dan Rygl – Dukla, Tatra Smíchov, Dan Hošek – Dukla, Praga Praha, Albert Froněk – Dukla, Praga Praha, Michael Neužil – Dukla, Tatra Smíchov.

Sobotního dne pro kategorie U14 a U16 se zúčastnilo celkem 24 hráčů (Rakovník, Plzeň, Iuridica Chrášťany, Sedlčany) a 7 trenérů. Nedělního programu pro kategorie U10 a U12 se zúčastnilo celkem 20 hráčů kategorie U10 a 30 hráčů kategorie U12, včetně 12 trenérů.

V průběhu neděle proběhl krátký „briefing“ tentokráte na organizační téma, kde se zúčastnění trenéři, ale zejména rodiče mohli vyjádřit ke čtyřem okruhům otázek (sport, ekonomika, organizace a technické zajištění) s podtitulem, „Co váš klub nejvíce pálí?“ V průběhu obou dní bylo také možné vyzkoušet společné sportovní vybavení tzv. AMMOR kódu.

Příští program nás čeká sportovní turnaj v sobotu 12. června pro kategorii dospělých ve Velkých Popovicích a v sobotu 19. června pro kategorii u14 a U16 také ve Velkých Popovicích, kde proběhne velký komunitní turnaj v ragby o sedmi hráčích.

Karel Bambyk