Současná „COVID“ situace ovlivnila všechny lednové akce!

Ale my se budeme držet hesla – Kopřivu, mráz nikdy nespálí…

Zrušena další AMMOR Rozvojové kempy a turnaje

Dnes (sobota 30.1.2021) měla proběhnout naše další plánovaná akce pro všechny AMMOR kategorie. Již od podzimu, jsme díky aktivitě plzeňských ragbistů, měli zamluveno hřiště s plastickým povrchem a tělocvičnu pro další školení trenérů. Ovšem, na podobné radovánky si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Předpokládáme však, že vládní omezení a restrikce, začnou povolovat s přicházejícím sluníčkem, tedy v březnu. Již nyní máme připraven scénář pro tréninky malých skupin na jednom hřišti a časovou osu, tak aby se hráči, trenéři a rodiče, co nejméně setkávali a nemohli ani potencionálně nakazit.

Sportovní úsek ČSRU, pracuje na koncepci podpory menším klubům

V průběhu prvního únorového týdne bychom také měli znát jarní systém soutěží České ragbyové unie a podle nich se můžeme následně připravovat. V pondělí navečer si také představitelé malých a mladých klubů, mohou vyslechnout během videokonference záměry čelních představitelů ČSRU, jež představí jakým způsobem, chtějí podporovat právě menší či nově zrozené oddíly, kam patříme. Menší oddíly v současné době tvoří 1/4 registrovaných členů federace (cca 1.200 členů). My však na nic nečekáme a jsme odhodláni růst i nadále.

Podpořili jsme nový ragbyový klub

Rozhodně vás všechny potěší, že jsme společně s organizací Sport bez předsudků, zaslali nově vzniklému klubu v Jeseníku, velký balík, který obsahuje dvě desítky nových míčů (velikost 4 a 5), čtyři sady rozlišovacích dresů a další sportovní vybavení, které budou nadšenci okolo Bena Woodwarda, potřebovat. V Jeseníku se chtějí zaměřit na děti a mládež a protože víme jak strastiplná tato cesta rozvoje bude, tak jsme je pozvali i na naše akce, kde jim snad budeme moci trošku pomoci. No, budeme se na ragbisty z moravských hor, těšit.

Přeji všem pěkný večer, Váš Karel