Kalendář akcí 2021

Kalendář akcí nebere na vědomí aktuální situace daného období, způsobené převážně situací okolo COVID-19

Ačkoliv byl tento rok pro nás všechny velice náročný a nevyzpytatelný, tak AMMOR během něj zaznamenal i úspěchy, o kterých jsme informovali v předchozích příspěvcích zde na webu. Mezi ty nejdůležitější, patří zejména účast společných AMMOR týmů v soutěžích Českého ragby ve všech možných kategoriích od U10 až po U16.

Nyní zveřejňujme všem zapojeným klubům předpokládaný kalendář, zejména z toho důvodu, aby se hráči, trenéři a fanoušci, mohli na tyto akce včas připravit. Už v průběhu ledna začneme pracovat u všech kategorií, zejména na herní přípravě pro jarní období, kde se všechny kategorie zapojí do oficiálních soutěží. Novinkou budou jednodenní kempy pro muže ze všech „klubů“. Zde bychom rádi tuto kategorii připravili do Rozvojových turnajů, ale také případně na podzimní rozdělení na dvě kategorie SPORT a PARTY a jejich následné zapojení do soutěží ČSRU v Ragby XV případně X Ragby.

Pro vybrané hráče v kategorii od 17 do 19 let zahajujeme jednání s prvoligovými kluby o jejich případné začlenění do jejich sportovního kádru, ovšem za podmínky, která zahrnuje herní zapojení hráče na 75% v rámci sezóny, neboť hráči musí hrát ne jen vysedávat na střídačce. Tyto vybrané hráče také zašleme na zahraniční testy neboť případný úspěch některého z těchto hráčů bude úspěchem všech zapojených klubů a celého AMMORU.

Rozvojové kempy budou probíhat tak jak je známe, tedy, že dopolední část prvního dne (sobota) od cca 10:00 do 13:30 hodin, hráči a trenéři absolvují 2 tréninkové jednotky (TJ) se dvěma či třemi vedoucími trenéry, kteří se vzájemně prostřídají a doplňují. Všechny akce budou mít předepsané téma, jež vychází z našeho rozvojového plánu. Odpolední část prvního dne (sobota) bude pokračovat pro starší kategorie od U14 až po muže, opět s předem stanovenými tématy.

Následující den (neděle) budou mít zejména mladší kategorie (U10 až U14) vlastní Rozvojové turnaje případně se zapojí do svých soutěžních utkání Českého ragby, ale také do otevřených turnajů sedmičkové soutěže Open 7, případně jiných akcí.

Novinkou pro příští jaro je možnost předem požádat o návštěvu tzv. Rozvojových trenérů Českého ragby (RZT) na vlastní klubové tréninky kategorií U10 až U16. Zde je nutno doplnit svůj zájem do přiloženého kalendáře a následně zaslat jej na karelsevcik10@gmail.com

Požadavek bude projednán se zástupci Českého ragby a následně buď potvrzen či dojde k upřesnění termínu. K dispozici jsou tito RZT: Dan Beneš, Jan Macháček, Karel Ševčík a Karel Berounský. Neváhejte a zašlete co nejrychleji nejméně 30 dní před vámi stanoveným termínem.

Do Nového roku 2021 vám přejem hodně zdraví a spoustu elánu a sil.

AMMOR

Čestmír Motejzík – RC Plzeň, Michal Topinka – RC Rakovník, Patrik Vágner – RC Kralupy nad Vltavou

Karel Ševčík – Ragbyová akademie Yvese Perrota.

BAMBYK