Krátké shrnutí druhého říjnového víkendu

Před uzavřením všech sportovišť, jsme dali do hry celkem 8 družstev ve čtyřech věkových kategoriích.

Víkend 10 a 11. října byl parádní. Samozřejmě byl omezen tím, že někteří rodiče již z preventivních důvodů neuvolnili své ratolesti ke sportovním hrátkám, ale i tak se ti, kteří se oblékli do „Pazl“ dresů , pěkně sportovně vyřádili. Do turnaje kategorie do 10 let, která měla svůj rozložený turnaj na Pragovce zasáhla tři družstva (A, B, C). Na Tatrovce se odehrál v neděli dopoledne turnaj pro dvanáctileté a AMMOR, opět také tři družstva (A, B, C), když se Áčko, nádherně popralo o výsledky s Tatrou a Spartou a vedlo si náramně (1 prohra, 1 výhra, 2 remízy). Trenéři si u hráčů obou kategorií pochvalovali, samotné zaujetí a herní dovednosti, na kterých pracujeme v rámci Rozvojových kempů (RK). Co si pochvalujeme my, je obrovské nadšení a chuť klubových trenérů, které je příkladné a i díky nim to kluky a holky strašně baví.

Kategorie do 16 let sehrála své podzimní čtvrté utkání, již v sobotu dopoledne na půdě Petrovic a zápas nám ukázal, že je stále na čem pracovat. Ovšem je třeba podotknout, že právě kadeti odehráli utkání bez šesti hráčů základní sestavy, což se na výsledku velmi projevilo. Pozitivem, je samotná účast a chuť hrát. Tým opět položil kolektivní pětku a mnohokráte atakoval soupeřovo brankoviště, ale srážely ho individuální chyby. Za mne je to plus, neboť chyby musí hráči dělat, ale už by je neměli, příště opakovat a navíc, je vždy lepší, když ji udělají nyní v mladém věku než později v tom dospělém. A tato kategorie k seniorskému ragby spěje rychleji než jsme si mysleli.

Celý víkendový program zakončila kategorie do 14 let utkáním na Pragovce, kde se i přes několik omluvenek, sešlo na 21 hráčů. Samotné utkání ovlivnil fakt, že jsme v polovině zápasu prostřídali všechny hráče a některé dali na nezvyklé pozice, abychom je viděli v zápasovém módu. První poločas byl velice vyrovnaný, sice jsme v něm udělali tři velké chyby, které „medvídci“ potrestali, ale zase jsme se vždy rychle dotáhli po pěkných akcích na dostřel. V druhém poločase však do hry nastoupili hráči, kteří nemají až takové zkušenosti z našich RK a tak to bylo hned znát. Hráči se prali s těžkým bahnitým terénem, ale hlavně s novými nezvyklými pozicemi.

Když to shrnu, tak to byl opět úspěšný víkend neboť sotva bychom si před rokem psali o takové spolupráci všech klubů a také o tom, že trenéři vidí na hráčích zlepšení, nadšení a změnu. A to nám jde nejvíce! Nesmíme však zapomínat, že hráče vychováváme pro budoucnost, vychováváme a připravujeme je na utkání ve vlastních či popřípadě sdružených, dospělých týmech, kde se objeví za několik let.

BAMBYK