AMMOR a Ragbyová akademie Yvese Perrota

Že nevíte co je AMMOR?

Tak to je zkratka pro spolek, který společně založily malé a mladé kluby v České republice, občas si říkají také „TRPASLIK – OBR“ neb v tom názvu jsou začáteční písmena všech spolupracujících klubů. No, AMMOR je správně Asociace mladých a malých oddílů ragby, jeho cílem je, aby za určitý čas měly všechny zúčastněné kluby vlastní družstva mužů, ale také mládežnické kategorie a dalším cílem je společná spolupráce jak trenérů, tak hlavně mladých, ale dnes i dospělých hráčů. Tento program má za sebou už rok a půl a zatím se mu daří, neboť všechny oddíly a kluby chápou, že společné kempy, jednotná metodika a výměna zkušeností vede ke splnění cíle, který jim po společné dlouhé diskusi navrhl, Karel Ševčík, jež se o kluby stará z pozice sportovního ředitele a hlavního metodika a za kterým stojí i organizace a vedení programu Ragbyová akademie Yvese Perrota, která se zaměřuje na aktivní rozvoj mladých českých hráčů.

Kluboví trenéři, ale hlavně mladí ragbisté si program pochvalují, neboť v rámci společných akcí, které AMMOR organizuje, dostávají teoretické a praktické zkušenosti v jednom a tak už vás asi nepřekvapí, že další fází programu bylo sestavení společných týmů „puzlíků“ a jejich přihlášení do nesoutěžních soutěží a turnajů České ragbyové federace.

Ragbyová akademie a její trenéři si v pátek 11. září pěkně odtrénovali a „odrozhodcovali“ Velký sportovní den a hned v sobotu ráno se pokračovalo vedením sportovního tréninku a školením mladých adolescentů z menších oddílů AMMORU. Celkem 28 hráčů se sešlo v 9:30 hodin dopoledne v Kralupech nad Vltavou, kde proběhly praktické i teoretické přednášky. Celý seminář byl zakončen odpoledním sportovním utkáním v ragby, kde měli možnost si mladí ragbisté ihned nabyté zkušenosti prověřit a vyzkoušet. 

V nedělním dopoledni se vše opakovalo, jen statnější adolescenty nahradila skupina hráčů od devíti do dvanácti let se svými klubovými trenéry, kteří se v teoretické, ale hlavně praktické části dozvídali taje a nové dovednosti, které posléze upotřebili v modelovaném turnaji mezi sebou.

Po rychlém rozloučení a zhodnocení akcí jsme se přesunuli do pražských Petrovic, kde pokračoval praktickou zkušeností sobotní seminář, tentokráte pro sportovce od dvanácti do čtrnácti let. Nutno podotknout, že soupeř jim nedaroval nic zadarmo a tak si účastníci odnášeli nezměrnou radost z každé povedené dovednosti či akce, kvůli které vlastně přijeli z pěti různých koutů (Praha, Sedlčany, Rakovník, Plzeň, Kralupy n/V).

Inu, byl to povedený víkend a vůbec nevadilo, že mrzlo až praštělo, a na slunci bylo sem tam i víc jak 50 stupňů hodnotového systému.

BAMBYK